Rodinný pivovar Švihov Švihadlo

Kód: 1162
Neohodnoceno
45 Kč 37,19 Kč bez DPH 90 Kč / 1 l
Skladem (>3 ks)

Osvěžující holandská specialita.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Při prvním napití ucítíte lehký kořeněný nádech, ve kterém opravdoví znalci rozpoznají zázvor a pomerančovou kůru.  Nieuw licht byl ve své době ohromně populární. Zámořské lodi ho rozvážely do nizozemských kolonií a teď, po sto padesáti letech, ho můžete ochutnat i vy.

typ: Ochucené pivo, Ale, Plné pivo
EPM 11°
obsah alkoholu 4,6%
IBU 30

Nepasterizované pivo, doba trvanlivosti jeden měsíc od stočení.

Při převzetí sudu tě pivníku požádáme o složení zálohy na sud v hodnotě 1.200,-Kč / sud.

Je třeba je chránit před slunečním světlem a mrazem. Doporučená teplota skladování je do 8 stupňů Celsia.

 Švihadlo: Plné pivo, světlé, svrchně kvašené, nefiltrované, nepasterizované

 Složení: Švihadlo: voda, ječné slady, pšeničné slady, granulovaný chmel, koření a bylinky

Alergeny: 1 obsahující lepek

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:


Česko – holandský manželský pár Anna a Martijn van der Weerdenovi v roce 2018 koupili statek v Němčicích a pustili se do jeho zvelebování. Anna je advokátka specializovaná na rodinné právo a Martijn je softwarový inženýr. Přesto si udělal v češtině diplom na sládka, aby se mohl věnovat svému koníčku – vaření piva. Anna se naopak vedle své profese advokátky jako druhé povolání vyučila také v oblasti gastronomie. Plány pro využití pivovaru jsou totiž mnohem nosnější než pouhé vaření piva.

To místo nás vzalo za srdce. Namísto rozpadlého statku jsme viděli pivovar s penzionem, vlastní chmelnicí a zahradou. Do přátelských rozhovorů na dvoře zaznívalo cinkání půllitrů a ze sadu dětský smích…


Na podzim 2020 jsme otevřeli pohostinství a pivní klub, který má stálou nabídku belgických a holandských piv typu Ale a speciálů. Naším vlajkovým pivem je Švihadlo, připravované podle holandské receptury z 19. století. Rozpoznáte v něm jemnou příchuť zázvoru a bylin.


Všechno, co u nás ochutnáte, má svůj příběh a my vám ho rádi povíme. Zastavte se na kus řeči o pivě i o životě. Zůstaňte klidně na pár dní. Přijeďte k nám vyčistit si hlavu a umazat si s dětmi ruce v záhoně. 
Život máte jen jeden, tak ho neprošvihněte.