O nás

Jsme Lemanta – rodinná firma fungující na principech sociálního podnikání, která vám nabízí kvalitní výrobky z vlastní kuchyně v podobě marmelád, sirupů, pečených čajů, cukrovinek doplněné o celou řadu výrobků regionálních producentů.

Co znamená sociální podnikání v našem pojetí? 

Jde především o rovnováhu ekonomického, sociálního a environmentálního prvku v podnikání společnosti. Lemanta se hlásí k principům sociálního podnikání. Obecně prospěšným cílem naší společnosti je zaměstnávání a sociální začleňování osob znevýhodněných na trhu práce, především pak osob se zdravotním postižením. Tito zaměstnanci tvoří více jak 50 % z celkového počtu zaměstnanců společnosti. Naši zaměstnanci jsou pravidelně informovaní o dění v podniku a mají možnost se vyjadřovat k činnosti společnosti a touto formou se zapojit do rozhodování o směrování podniku.  Snažíme se, aby všechny projekty byly konkurenceschopné a udržitelné a manažerské řízení podniku bylo nezávislé na vlastníkovi. Téměř veškerý zisk se snažíme reinvestováno do dalšího rozvoje našeho sociálního podniku. Činnosti, které přímo děláme jsou nastaveny tak, aby byly maximálně šetrné k životnímu prostředí. Nosnou myšlenkou našeho fungování je synergie a podpora v rámci místního fungování. Suroviny, ze kterých vyrábíme jsou výhradně nakupovány od místních výrobců a prodejců. 

Realizované projekty

Lemanta Nymburk

reg. číslo projektu CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0015519

Projekt „Lemanta Nymburk“ doplňuje již podaný projekt v rámci 8.výzvy MAS PODLIPANSKO-IROP-1.5 Sociální podnikání s názvem Lemanta Nymburk - handicap je výzva nikoliv překážka“. Jedná se o rozšíření aktivit úspěšného sociálního podniku Lemanta a vzniku 6 nových pracovních míst pro cílovou skupinu OZP. Rozšíření spočívá v otevření nové pobočky našeho konceptu na území MAS Podlipansko v centru Nymburka s vlastními výrobky pod značkou LEMANTA včetně manufaktury na zpracování vlastní produkce jablek a dalšího získaného ovoce z regionální produkce v domě č.p.32 na Dlouhé třídě doplněnou o nabídku regionálních produktů z Polabí.