Kávy pitel Guatemala 150g

Kód: 2175
Neohodnoceno
Značka: Kávy pitel
170 Kč 147,83 Kč bez DPH 113,33 Kč / 100 g
Skladem (2 ks)

Výběrová zrnková káva ze Střední Ameriky značky Kávy pitel. Pečlivě, čerstvě a kvalitně pražená v ČR u Kutné Hory. Jedná se o druh kávy 100% Arabica s chutí po čokoládě, oříšku a ovoci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výběrová zrnková káva ze Střední Ameriky značky Kávy pitel. Pečlivě, čerstvě a kvalitně pražená v ČR u Kutné Hory. Jedná se o druh kávy 100% Arabica s chutí po čokoládě, oříšku a ovoci.

Region Huehuetenango je považován za nejlepší pěstitelskou oblast v Guatemale a nachází se nedaleko hranic s Mexikem. Velký vliv mají teplé vzdušné proudy z mexické oblasti Tehuantepec. Huehuetenango je odlehlá a rozlehlá oblast, takže si většina zemědělců kávu i sama zpracovává. Díky horský bystřinám se káva  zpracovává mokrou cestou přímo v blízkosti sklizně.  Během roku probíhají 3 - 4 sklizně a to ručně. Plody jsou poté fermentovány v nádržích  24 - 48 hodin a nakonec se na slunci suší. V oblasti převládají malí a střední pěstitelé kávy, velmi často potomci Mayů.

Gramáž balení kávy: 150 g

Původ kávy: Káva pochází z Guatemaly, z regionu Huehuetenango. Ze Střední Ameriky

Nadmořská výška: Káva pochází z horské oblasti 1600 - 2000 m. n. m.

Varieta kávy: Arabica – Typica, Bourbon, Caturra

Sklizeň kávy: leden - duben

Chuťový profil kávy GUATEMALA SHB ep Huehuetenango ATTILA: čokoláda, oříšek, ovoce

Acidita kávy: střední, vinná

Zpracování kávy: promytá káva

Pražírna kávy: Kávy pitel u Kutné Hory, Česká republika, EU

Stupeň pražení kávy: City plus

Příprava kávy: vhodná pro přípravu espressa i filtrované kávy a french pressu

Balení kávy značky Kávy pitel: veškerou námi praženou kávu značky Kávy pitel balíme do vysoce kvalitních sáčků

Postup balení kávy značky Kávy pitel: Po pražení kávových bobů se z kávy uvolňuje plyn, který by mohl zcela naplnit obal a ten by následně mohl při manipulaci a skladování prasknout. A tak nechává se káva několik hodin odpočinout. A balí se až následně, po odpočinutí do speciálních flexibilních sáčků na kávu, s odplyňovacím jednosměrným nylonovým ventilem. Takže přebytečný uvolněný plyn odejde přes ventil pryč. A káva si tak zachová své stále stejné plnohodnotné aroma od zabalení, přes přepravu a do doručení až k vám, a až do vašeho šálku kávy Kávy pitel. A proto je naše káva značky Kávy pitel čerstvá i u vás po převzetí od přepravce.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kávy pitel
Hmotnost: 0.15 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rodinná pražírna a obchod kávou nejvyšší kvality Kávy pitel®

Kávy pitel s.r.o. je českou pražírnou výběrové kávy nejvyšší kvality a společným dílem manželů Drahošových. Společnost se od roku 2010 zaměřuje na jediný cíl: nabídnout čerstvě upraženou kávu z celého světa v různých variantách pražení a vyhovět všem požadavkům zákazníků na lokálním trhu. Dnes má Kávy pitel® v nabídce více než devět vlastních druhů káv a další neustále připravuje.

Jak to všechno začalo ...
V létě roku 2002 jsme byli oba bez práce a řešili jsme, co budeme dále dělat. V té době jsme se seznámili s projektem franchisingu společnosti Dallmayr Kaffee, který nás oslovil a tak bylo o naší další cestě rozhodnuto. Začátky nebyly snadné i vzhledem k záplavám, které postihly náš region. Postupně se nám však podařilo vybudovat jednu z největších franchisingových sítí provozování nápojových automatů německého výrobce v České republice.

Svou vlastní cestou
Po osmi letech, koncem roku 2010 jsme úspěšnou obchodní síť prodali a rozhodli se jít vlastní cestou. Se společností Dallmayr nás i nadále spojuje osobní přátelství se šéfem české pobočky a obliba kávy této značky u zákazníků, která v současné době již doplňuje sortiment vlastní řady čerstvě upražené kávy nejvyšší kvality Kávy pitel®. 
V roce 2011 jsme odešli od Mělníka do Kutné Hory a otevřeli zde svůj první obchod kávou. Obchod u Morového sloupu byl i kavárnou, kde jsme začali vařit espresso správně, což byl počin v pravdě revoluční. Kvalita se však prosadila. 
V roce 2013 jsme otevřeli další obchod v Čáslavi u Otakarovy bašty, kde bylo nádherné posezení v podloubí. V té době nám obě naše děti pomáhaly pouze občas na akcích a nic zatím neukazovalo na to, že by měli zájem o práci s námi.
Po období, kdy jsme v obchodě prodávali pouze kávu od velkých producentů i místních pražíren, jsme začali uvažovat o vlastním pražení, k čemuž nakonec také došlo.

Příběh pokračuje … na Tvrzi Přítoky
Časem jsme hledali větší prostory a na sklonku roku 2015 jsme zakoupili nádhernou renesanční tvrz v Přítokách u Kutné Hory, kde jsme 3. prosince 2016 otevřeli obchod, kavárnu U Michaela a pražírnu. Tvrz se nachází v těsné blízkosti památky UNESCO, stezky a cyklostezky.
Na své si u nás přijdou nejen milovníci kávy, ale i příznivci worshopů. Pořádáme zde pravidelné semináře správné přípravy kávy, kurzy ručních prací nebo malování na vodní hladině známé pod názvem EBRU.

Přechod k rodinné firmě Kávy pitel s.r.o.
Vše se začalo měnit v roce 2017, kdy za námi přišel náš syn Michael s tím, že pojede na gastrofestival s námi. Časem začal jezdit sám a v současné době mu víceméně pomáháme my. Nyní má tedy na starosti realizaci venkovních akcí jako jsou např. farmářské trhy, kulturní akce, gastrofestivaly apod. Zároveň nám začala, převážně v administrativě, pomáhat i naše dcera Lenka. A tak nyní zažíváme, jak funguje rodinná firma :)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení