Vinařství Hanuš Sylvánské zelené 2020

Kód: 998
Neohodnoceno
149 Kč 123,14 Kč bez DPH 149 Kč / 1 ks
Skladem (>3 ks)

Sylvánské zelené je typické svou lehkostí a neutrálností a díky tomu se hodí k většině pokrmů. Svou lehkostí se nabízí pro dlouhé společenské večery. Chuť je mírně kořenitá s citrusovou dochutí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sylvánské zelené je typické svou lehkostí a neutrálností a díky tomu se hodí k většině pokrmů. Svou lehkostí se nabízí pro dlouhé společenské večery. Chuť je mírně kořenitá s citrusovou dochutí.

Ročník: 2020
Číslo šarže: J-2-18
Přívlastek: české zemské – suché
Alkohol: 11,0 % obj.
Extrakt: 17,5 °ČNM

Vinařská oblast: Čechy
Vinařská podoblast: Mělnická
Obec: Kutná Hora, Vinice sv. Kateřiny (reg.č. vinice 678015/0001)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rodinné vinařství Hanuš je mladé, bez historie a tradice, ale nic z toho nám neubírá na elánu a nadšení pro výrobu vína.

Vše začalo v roce 2012, kdy jsme objevili a zároveň koupili pozemek na Kaňku v Kutné Hoře. Byla to srdcová záležitost, láska na první pohled. Za dobré viditelnosti máme výhled na celé Krkonoše a Sněžku, v podvečer zase můžeme pozorovat srnky, sousedovic koně i krávy na pastvě.

V roce 2015 jsme vysázeli první sazenice a o rok později už jsme sklízeli předpanenskou úrodu. První úroda byla ještě dost komorní, ale náš Dornfelder 2016 slavil úspěch všude, kde byl otevřen. Ročník 2017 byl více deštivý a sklizeň byla objemná, ale o to méně sladká. A o tom je vinařina. Nikdy nevíme, jaká bude ta další sezóna, zda bude slunce, sucho či déšť.

Hrozny sbíráme tradičním ručním způsobem za pomoci rodiny a přátel. Každé vinobraní je vždy velká událost, kdy se uzavírá jeden přírodní cyklus a začíná ladění vína ve sklepě.

Pravidelně pořádáme se spřátelenými kutnohorskými sklepy malé degustace a v roce 2018 jsme se zúčastnili první přehlídky vín malovinařů. Od té doby jezdíme v období babího léta na vinařské akce v našem regionu a pravidelně pořádáme degustace pro objednané skupiny.