Vinařství Hanuš Rulandské modré 2018

Kód: 260
Neohodnoceno
179 Kč 147,93 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

Plné víno s chutí lesních plodů cihlově červené barvy. Ve vůni můžete najít hořkomandlové a kořenité tóny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Plné víno s chutí lesních plodů cihlově červené barvy. Ve vůni můžete najít hořkomandlové a kořenité tóny.

Popis

Ročník: 2018
Číslo šarže: K-4-18
Přívlastek: české zemské – suché
Zbytkový cukr: 0,1 g/l
Kyselina: 6,0 g/l
Alkohol: 11,2 % obj.
Extrakt:  °ČNM

Vinařská oblast: Čechy
Vinařská podoblast: Mělnická
Obec: Kutná Hora, Vinice sv. Kateřiny (reg.č. vinice 678015/0001)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Rodinné vinařství Hanuš je mladé, bez historie a tradice, ale nic z toho nám neubírá na elánu a nadšení pro výrobu vína.

Vše začalo v roce 2012, kdy jsme objevili a zároveň koupili pozemek na Kaňku v Kutné Hoře. Byla to srdcová záležitost, láska na první pohled. Za dobré viditelnosti máme výhled na celé Krkonoše a Sněžku, v podvečer zase můžeme pozorovat srnky, sousedovic koně i krávy na pastvě.

V roce 2015 jsme vysázeli první sazenice a o rok později už jsme sklízeli předpanenskou úrodu. První úroda byla ještě dost komorní, ale náš Dornfelder 2016 slavil úspěch všude, kde byl otevřen. Ročník 2017 byl více deštivý a sklizeň byla objemná, ale o to méně sladká. A o tom je vinařina. Nikdy nevíme, jaká bude ta další sezóna, zda bude slunce, sucho či déšť.

Hrozny sbíráme tradičním ručním způsobem za pomoci rodiny a přátel. Každé vinobraní je vždy velká událost, kdy se uzavírá jeden přírodní cyklus a začíná ladění vína ve sklepě.

Pravidelně pořádáme se spřátelenými kutnohorskými sklepy malé degustace a v roce 2018 jsme se zúčastnili první přehlídky vín malovinařů. Od té doby jezdíme v období babího léta na vinařské akce v našem regionu a pravidelně pořádáme degustace pro objednané skupiny.