Vinařství Hanuš Frankovka rosé 2020

Kód: 1884
Neohodnoceno
155 Kč 128,10 Kč bez DPH
Skladem (>3 ks)

Víno jemné starorůžové barvy s výrazným aromatem lesních plodů, zejména malin a ostružin. Podává se dobře vychlazené, je ideálním společníkem do teplejších dnů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víno jemné starorůžové barvy s výrazným aromatem lesních plodů, zejména malin a ostružin. Podává se dobře vychlazené, je ideálním společníkem do teplejších dnů.

Popis

Ročník: 2020
Číslo šarže: J-10-20
Přívlastek: české zemské – polosuché
Zbytkový cukr: 10,2 g/l
Kyselina: 5,9 g/l
Alkohol: 12,2 % obj.
Extrakt: 18,5 °ČNM

Původ hroznů:
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Velkopavlovická
Obec: Rakvice
Viniční trať: Trkmansko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rodinné vinařství Hanuš je mladé, bez historie a tradice, ale nic z toho nám neubírá na elánu a nadšení pro výrobu vína.

Vše začalo v roce 2012, kdy jsme objevili a zároveň koupili pozemek na Kaňku v Kutné Hoře. Byla to srdcová záležitost, láska na první pohled. Za dobré viditelnosti máme výhled na celé Krkonoše a Sněžku, v podvečer zase můžeme pozorovat srnky, sousedovic koně i krávy na pastvě.

V roce 2015 jsme vysázeli první sazenice a o rok později už jsme sklízeli předpanenskou úrodu. První úroda byla ještě dost komorní, ale náš Dornfelder 2016 slavil úspěch všude, kde byl otevřen. Ročník 2017 byl více deštivý a sklizeň byla objemná, ale o to méně sladká. A o tom je vinařina. Nikdy nevíme, jaká bude ta další sezóna, zda bude slunce, sucho či déšť.

Hrozny sbíráme tradičním ručním způsobem za pomoci rodiny a přátel. Každé vinobraní je vždy velká událost, kdy se uzavírá jeden přírodní cyklus a začíná ladění vína ve sklepě.

Pravidelně pořádáme se spřátelenými kutnohorskými sklepy malé degustace a v roce 2018 jsme se zúčastnili první přehlídky vín malovinařů. Od té doby jezdíme v období babího léta na vinařské akce v našem regionu a pravidelně pořádáme degustace pro objednané skupiny.